38728923_1716057478442655_8948829833144565760_o_25676.jpg

The Youth Trans-Tasman Test Series (YTT) is an international best of three Touch Football test match series, held annually between Australia and New Zealand. This best-of-three test match series between Australia and New Zealand is on at No. 2 Sportsground in Newcastle, NSW, from 24th January to the 26th January.

The tournament features six youth divisions including; Under 18 Boys, Girls and Mixed and Under 20 Boys, Girls and Mixed, who all play a best a three series.

Here are your 2020 Australian Emus Youth Trans-Tasman Teams!

Travel packages are available for Newcastle visit www.touchfootball.com.au/travel to view deals.

[wrc_column grid="3" width="1" type="start"]

18 Boys

Nathanael HANNAY Flynn KELSO Zayne COX Liam ROBINSON Patrick CROW Jaymon BOB Jardel BOB Shameus EDWARDS Alex CONDON Kaya ARDITA Jack SMITH Owen FLAHERTY Ben MOORE Brad PARDON

Karley BANKS (Coach) David STONE (Assistant Coach) Wayne GOODCHILD (Manager)

[/wrccolumn][wrccolumn grid="3" width="1"]

18 Girls

Emily WARD Macy CARROTHERS Francesca MACDONALD Chloe SAWTELL Isabella GEROS Jada FERGUSON Emmanita PAKI Sharni VILILA Sophie DUFF Hannah FORBES Kiiahla DUFF Jaya ACUTT Kirralee COSTELLOE Rhemy HINCKESMAN

Renee MURPHY (Coach) Melissa MITCHELL (Assistant Coach) Leeanne BAUER (Manager)

[/wrccolumn][wrccolumn grid="3" width="1" type="end"]

18 Mixed

Connor ROLFE Zachary HUNTER Jude SALDANHA Robert CATALANO Sandon SMITH Kyle BOWEN Brayden HUGGERS Caleb GOULD-WAIRIKI Liam DOYLE Millie DURDEVIC Maddie BINDING Layla RITCHIE Andi LAW Jade POND

Chris LOTH (Coach) Simon BASSETT (Assistant Coach) James COURTNEY (Manager)

[/wrc_column]

[wrc_column grid="3" width="1" type="start"]

20 Boys

Sam KELLY Jakob HALL Joshua MOFFITT Kurt DONOGHOE Bradley RUSSELL Jeremy BELCHER Connor HICKEY Lachlan CROW Cooper MARSHALL Flynn ANGLES-CORKE Baillie LIST Bailey HAYWARD Liam SQUIRES Jordan HILL

Jason BOYD (Coach) Nick PECCHIAR (Assistant Coach) Kel LOCKYER (Manager)

[/wrccolumn][wrccolumn grid="3" width="1"]

20 Girls

Tiarni BRYCE Meg MUIR Marama THOMAS Naomi PARSLOW Rhiannon PODMORE Lucia FILDES Abby KING Lucy MCDONALD Stephanie KELLY Isabella SLATTERY Billie TAYLOR Isabella BAUER Leesa MI MI Georgia HARRIS

Paul COBHAM (Coach) Leasha THOUARD (Assistant Coach) Deirdre MORROW (Manager)

[/wrccolumn][wrccolumn grid="3" width="1" type="end"]

20 Mixed

Blake POTTS Floyd TIGHE Lachlan WATT James HEGEDUS Tallis STANHOPE Drew PRICE Izaya LEOTA Keeron HUGHES Lachlan RAYNER-BADIOR Olivia STEER Kate RYAN Melanie WILKS Paris MOONEY Molly DONKIN

Jason MARTIN (Coach) David CRASE (Assistant Coach) Nhut TRINH (Manager)

[/wrc_column]

Youth Trans-Tasman Referees

Annabelle CONNOLLY (WA) Lachlan FRESHWATER (QLD) Rob McKay (WA) Luke McKENZIE (QLD) Campbell MUIR (QLD) Luke SALDERN (NSW) Anthony SMITH (QLD) Brad SMITH (QLD) Alison WATERS (WA

Referee Coaching Staff

Ian MATTHEW Dave FIELD

TFA has again partnered with the Australian Sports Foundation to enable our athletes to receive tax deductable donations. Donations to individuals or the team can be made via the following links:

Youth Trans Tasman 18 Boys Team

Youth Trans Tasman 18 Girls Team

Youth Trans Tasman 18 Mixed Team

Youth Trans Tasman 20s Boys Team

Youth Trans Tasman 20s Girls Team

Youth Trans Tasman 20s Mixed Team